CNC horizontální vyvrtávačky – bezkonkurenční poměr cena/kvalita

Nabízíme konvenční a CNC horizontální vyvrtávačky dle individuálních požadavků zákazníků – stroje, na kterých úspora opravdu stojí za to.

CNC horizontální vyvrtávačka
V základní výbavě je manuální rotační  stůl a to jak pro konvenční, tak CNC stroje, u CNC strojů je možnost výbavy CNC otočným stolem.

Rotace manuálního stolu: 4 pozice o 90°jsou odměřeny „pravítkem“ a je to velmi přesné, ostatní mezipolohy je možné libovolně manuálně (nejsou tedy tak přesné jako uvedené 4 pozice) nastavit a zafixovat svorkami, systém je velmi stabilní.

Rotace CNC stolu: CNC stůl je otočný 0-360° vždy o 1°

Další výbavu a příslušenství  – zajistíme podle individuálních požadavků a s ohledem na finanční možnosti zákazníka.

Díky našim kontaktům v Číně víme, kde najdeme spolehlivé výrobce a kvalitní prověřené stroje, na které jsme schopni poskytovat záruku.

Dodací lhůta:  4 měsíce.

Využijte zajímavé cenové nabídky.

 

Z naší nabídky horizontálních vyvrtávaček

Horizontální vyvrtávačka – výborný poměr cena/kvalita

Maximální zátěž stolu 2500 kg
Max kroutící moment vřetena 1100 Nm
Max kroutící moment vřetenového disku 1100 Nm
Maximální axiální odpor vřetena 13000 N
Vřeteno Servo pohon
Vřetenový disk Servo pohon
Rychlost hřídele 12-1100 ot/min
Rychlost vřetenového disku 4-130 ot/min
Rychlý posuv osy hřídele 3600 mm/min
Rychlý posuv radiálního držáku nástroje vřetenového disku 1180 mm/min
Průměr hřídele 110 mm
Rozměry pracovního stolu (D × Š) *) 1320 × 1010 mm
Maximální vzdálenost od osy hřídele ke stolu 905 mm
Minimální vzdálenost od osy hřídele ke stolu 5 mm
Vetikální posuv hřídelové hlavy 900 mm
Posuv hřídele 550 mm
Radiální posuv držáku nástroje vřetenového disku 160 mm
Podélný posuv stolu 1350 mm
Příčný posuv stolu 1250 mm
Maximální vyvrtávací průměr vřetena Φ 240 mm
Maximální obráběcí průměr vřetenového disku 630 mm
Maximální průměr vrtání Φ 50 mm
Kužel vřetena BT 50
Výkon hlavního motoru 11/15 kW
Rychlost posuvu na osách X/Y/Z 5000 mm/min
Celkové rozměry  (D × Š × V) 5375 × 2995 × 3035 mm
Výška stroje bez konzoly řídícího systému a motoru 2970 mm
Váha 12300kg
Poziční přesnost 0.04 /500 mm
Repoziční přesnost 0.015 /500 mm
Řídící systém (pro CNC variantu) Fanuc 0i mate MD

 

Vyvrtávačky a vyvrtávání

Vyvrtávačky jsou obráběcí stroje s hlavním pohybem otáčivým, který koná nástroj, a přímočarým posuvem, který koná také nástroj.

Vyvrtávání je úprava díry, která již byla nějakým způsobem předhotovena. Předchozí operací mohlo být vrtání, ale také předkování nebo předlití díry.

Vyvrtávačky jsou konstruovány ve dvou základních typech – vodorovné a svislé. Neliší se ale pouze polohou osy svého vřetene, ale zásadním pracovním určením.

Vodorovné vyvrtávačky

Vodorovné vyvrtávačky jsou obráběcí stroje s možností vykonávat mnoho různých operací: vrtání, vyvrtávání, vyhrubování, vystružování, zahlubování, řezání vnějších i vnitřních závitů, soustružení (přesněji obtáčení, protože obrobek stojí a kolem něho obíhá nástroj), frézování a broušení.

Obrobek je ustaven na upínacím stole, který má křížové přestavení a otočnou desku. Příčné saně stolu slouží k nastavení správné polohy obrobku vůči nástroji ve vodorovném směru. Ve svislém směru se naopak vůči obrobku ustavuje nástroj upnutý do vřetene vřeteníku. Podélné saně stolu slouží přiblížení obrobku k vřeteníku, aby nebylo nutno příliš vysouvat vřeteno. Otočná deska stolu umožňuje pootočení obrobku kolem svislé osy. Zadní stojan nese podpěrné ložisko pro vyvrtávací tyč, která se užívá při obrábění průchozích děr. Má možnost podélného přestavení do blízkosti obrobku, aby délka vyvrtávací tyče mezi vřetenem a ložiskem byla co nejmenší.

Vyvrtávačky určené pro obrábění větších výrobků mají méně možností pohybu obrobku upnutého na stole a více možností přestavení předního stojanu.

Svislé vyvrtávačky

Svislé vyvrtávačky jsou určeny k obrábění děr s vysokou přesností jejich roztečí. Zaručují přesnost do 0,01 mm, nové typy do 0,002 mm. Pro malé obrobky jsou konstruovány jako jednostojanové, pro větší obrobky jako dvoustojanové.

Nastavení polohy nástroje vůči obrobku se provádí podélným přestavením upínacího stolu s obrobkem a příčným přestavením vřeteníku. Tento způsob ustavení odpovídá určení polohy bodu jeho pravoúhlými souřadnicemi. Z toho je zřejmé, že stroj má na příčníku pouze jeden vřeteník. Někdy mívá na jednom ze stojanů druhý vřeteník, který ovšem na práci hlavního vřeteníku není vázán.


Zvažujete dovoz podobného stroje z Číny nebo Taiwanu?