CNC ROUTERY

Nabízíme dovoz spolehlivých a ekonomicky výhodných CNC routerů, vhodných pro obrábění dřeva, plastů, gumy či měkkých kovů.

01. DCSM 010

Konfigurace stroje je vždy individualizována a stroje jsou nabízeny v celé škále rozměrů dle specifických potřeb zákazníka.
Vedle standardních 3osých frézek nabízíme i stroje pro 2.5D a 3D obrábění (stroje se 4. rotační osou, 5osé routery), stroje s pohyblivým pracovním stolem či portálové frézky se zvýšenou osou Z.

CNC frézky mohou být vybaveny lineárními či rotačními výměníky nástrojů (ATC), dle požadavku zákazníka mohou být osazeny dvěma vřeteny pro paralelní či konsekutivní obrábění.
Vřetena jsou nabízena v různých výkonech a variantách dle potřeby (vodou chlazené vřeteno, vzduchem chlazené HSD vřeteno..)

CNC frézky mohou být vybaveny hlavou s oscilačním nožem pro řezání měkkých materiálů (guma apod.)

Stroje mohou být dodávány v základní verzi s mechanickým uchycením obrobku, krokovými motory ovládáním DSP, nebo je možné stroj vybavit opcemi, jako např. vakuové uchycení obrobku, pohonem se servomotory a drivery Yasakawa, odsávání prachu, komplexnější řídící systém (např. Syntec).

Součástí dodávky jsou i pracovní verze software pro konverzi výkresů do G kódu (např. Artcam, Powermill nebo Type3).

Co je vlastně CNC router (Computer Numerical Control router)

Jedná se o  počítačově řízený řezací stroj pro řezání materiálů, jako např. dřevo, kompozitní materiály, hliník a jiné měkké kovy, plasty a pěny, ale i kamene (např. mramor, žula, umělý kámen, dlaždice) či pryže.

Tyto stroje jsou vybaveny svislou osou vřetena a využívají čelního frézování. Routery svoji stavbou vycházejí z portálových frézek. Využívá se konstrukce s pevným stolem a posuvným portálem (tzv. gantry konstrukce), příp. i konstrukce s posuvným stolem a pevným portálem. Hlavním nástrojem je fréza, obvykle se jedná o rotační nástroj souměrného tvaru s několika břity.

CNC routery mohou suplovat role mnoha nástrojů, jako jsou pily, frézky či vrtačky.

Hlavní výhodou CNC routeru je opakovaná (automatizovaná) a konzistentní (přesná) produkce a z toho vyplývající vyšší produktivita výroby. Použití CNC routeru snižuje plýtvání materiálem, míru četnosti chyb, jakož i dobu potřebnou pro výrobu.

CNC routery pracují na kartézském souřadnicovém systému (X, Y, Z) pro ovládání 3D pohybu, jako zdroj dat slouží soubory v G-kódu, které obsahují souřadnice, jenž jsou výstupem CAD/CAM programování.

CNC routery jsou vhodné pro výrobu řady různých produktů, jako jsou mimo jiné výrobky řezané ze dřeva, interiérové a exteriérové dekorace, dřevěné panely, reklamní tabule, dřevěné rámy, lišty, hudební nástroje, nábytek apod.

 

 

Máte zájem o dovoz CNC routeru?