Financování dovozu strojů z Číny

V případě potřeby nabízíme krátkodobé, dlouhodobé i dotační financování dovozu strojů z Číny nebo Taiwanu.

Výrobci strojů v Číně zpravidla požadují úhradu zálohy ve výši 30% kupní ceny při podpisu smlouvy a doplatek ve výši 70% kupní ceny před naloděním. Clo se hradí po celním odbavení a doprava do cca 10 dnů po ukončení přepravy. Tuto finanční zátěž umíme vyřešit.

Krátkodobé financování se týká období od objednání stroje až po jeho dodání na místo určení. Financováno je nejen pořízení stroje, ale i přepravní náklady a clo. Finanční náklady spojené s poskytnutím kapitálu jsou součástí ceny našich služeb.

Dlouhodobé financování nabízíme našim zákazníkům ve spolupráci s finančními partnery (leasingové společnosti, banky). Častou podmínkou těchto institucí je, že dodavatel stroje nemůže být čínská firma. Proto naše služby využívají i společnosti, které mají dostatek zkušeností pro vlastní dovoz stroje, ale nemohou získat financování pro přímý nákup v Číně.

Dotace – nákup strojů dovezených z Číny může být financován i pomocí evropských dotací. Pro zákazníky, kteří uvažují o této možnosti, zajistíme přípravu žádosti o dotace, včetně následného dotačního managementu. Žádejte více informací zde. Pokud se rozhodnete z dotací pořizovat stroj, jehož dovoz zajišťujete sami, zúčastníme se potřebného výběrového řízení místo komplikované účasti čínské firmy.


Máte dotaz k financování dovozu strojů z Číny?