Katalogový dovoz CNC obráběcí centrum, CNC frézka z Číny

Nejčastěji poptávané CNC obráběcí stroje jsou vertikální frézky. Proto jsme sestavili ucelenou katalogovou nabídku těchto strojů v nejpoužívanějších velikostních řadách.

Podle požadavků zákazníků nabízíme CNC frézky pro méně náročnou výrobu, které jsou cenově velmi výhodné, až po stroje určené do náročných provozů se zabudovanými komponentami z Německa, Japonska, Itálie a dalších vyspělých zemí, případně přímo konstruované v Německu a vyráběné mimo EU.

Samotné frézky jsou vyráběny v Číně u zkušených výrobců s dlouhou historií a zkušenostmi z vyspělých trhů EU, USA a Japonska. Kombinací těchto zkušeností, schopností čínských techniků, stále ještě levné pracovní síly a v některých oblastech státní rozvojové podpory, vzniká nástroj pro dosahování velmi dobrého poměru kvalita/cena u obráběcích strojů, jako jsou CNC frézky.

Vysoká kvalita frézek je doplněna o široké příslušenství strojů dle přání zákazníka, které je možné volit dle individuálních potřeb. Není v základní neoddělitelné výbavě stroje a zákazník tak platí jen to, co skutečně potřebuje. Řídící systémy pro uvedené CNC centra jako Fanuc, Heidenhein, Siemens jsou samozřejmostí.

Konzultujeme vhodnost strojů pro účely konkrétních výrobních operací a technologických postupů.

Pro CNC frézky poskytujeme dopravu, montáž a standardně 12 měsíců záruku, na přání je možno dohodnout záruku 24 měsíců.

Prodej a servis poskytujeme zákazníkům v České republice a na Slovensku.

Popis jednotlivých CNC vertikálních obráběcích center naleznete v samostatném katalogu ke stažení. Na vyžádání vám rádi připravíme i cenovou nabídku.

pdf Katalog CNC obráběcích center z Číny ke stažení

 

CNC vertikální obráběcí centra v našem katalogu

Vertikální obráběcí centra z našeho katalogu jsou navrženy s využitím kalkulace FEA (metoda konečných prvků) a tělo stroje z litiny se díky tomu vyznačuje vysokou tuhostí a stabilitou.

Pohyblivé osy jsou standardně osazeny kluzným vedením typu „boxway“, které zajišťuje vysokou přesnost při všech pracovních operacích. Kulové šrouby upevněné kontramaticemi zajišťují vysokou přesnost, stabilní poziční pohyb a efektivní eliminaci potenciálních teplotních deformací. Vřeteník s vysokou pevností umožňuje axiální i radiální řezání s vysokou přesností.

Hlavní komponenty strojů jsou německé či japonské (ložiska NSK/FAG/ESKY, elektrické součástky Schneider), případně taiwanské výroby (vřeteno POSA/Royal/Volis, kulové šrouby a vedení Hiwin, volitelný otočný stůl Detron apod.). Centra jsou vybavena automatickým mazacím systémem.

Pokud požadujete cenově výhodný nákup jiných strojů, než jsou v katalogu, využijte naši službu Zakázkový dovoz strojů z Číny, v rámci které vám zajistíme velmi kvalitní a levné stroje jako jsou:

Vertikální obráběcí centra jiných rozměrů

Horizontální obráběcí centra

Portálová obráběcí centra

5-ti osá obráběcí centra

CNC vertikální frézky

Konvenční soustruhy, frézky

CNC soustruhy

Ohraňovací lisy

Hydraulické lisy

Upínací úhelníky

Ohýbačky trubek

Brusky

 

CNC obráběcí centrum

CNC obráběcí centrum je číslicově řízený obráběcí stroj, který má:

  • automatickou výměnu nástrojů během pracovního cyklu
  • dokáže provést různé operace při jednom upnutí obrobku
  • nastavit vzájemnou polohu obrobku a nástroje (pomocí servomechanismu a odměřovacích zařízení, které tvoří regulační obvod pro polohování)
  • řídit otáčky, posuvy a pomocné úkony
  • pro automatizovaný cyklus je nezbytné čištění a odvod třísek (třískové hospodářství)

Z technologického hlediska jsou CNC obráběcí centra rozdělována na:

  • obráběcí centra pro výrobu rotačních součástí (soustružnická obráběcí centra horizontální a vertikální)
  • obráběcí centra pro výrobu nerotačních součástí (frézovací obráběcí centra horizontální a vertikální)

K hlavním charakteristickým znakům všech obráběcích center patří vysoký rozsah a plynulá regulace řezných a posunových rychlostí, valivé, zakrytované vedení všech pohybů a zásobníky nástrojů různých typů.

Frézovací obráběcí centra s horizontální osou vřetena

Jsou to víceúčelové stroje (tří- až pětiosé), na kterých lze nejen frézovat, ale i řezat závity, vrtat, vyvrtávat, vystružovat apod.

Jsou určené pro obrábění nerotačních součástí zejména skříňovitého tvaru. Nástrojová část bývá obvykle neměnná se třemi navzájem kolmými řízenými osami (X, Y a Z), zatímco obrobková část se dvěma rotačními osami (A a B). Vyskytují se i varianty se dvěma osami v nástrojové části (X a Y) a třemi osami (Z, A a B) v obrobkové části. Pro obrábění těžkých a rozměrných obrobků je obrobková část konstruovaná jako pevná upínací deska řízená osami (X, Y a Z) nebo otočný stůl (osy X, Y, Z a B) nebo pětiosý stroj (osy X, Y, Z, A a B). Ve všech uvedených případech je nástrojová část obráběcích center s horizontální osou vřetena mimo dosah třísek.

Frézovací obráběcí centra s vertikální osou vřetena

Jsou to víceúčelové stroje (tří- až pětiosé), na kterých lze nejen frézovat, ale i řezat závity, vrtat, vyvrtávat, vystružovat apod.

Jsou určené pro obrábění plochých nerotačních součástí. Obrobková část může mít prostý pevný stůl nebo „dvojstůl“ s krytem proti třískám pro upínání následné součásti během obrábění. Vřeteno je umístěno na pojízdném portálu a má ovládané tři osy (X, Y a Z) nebo jsou varianty s dvěma ovládanými osami (X a Z), které mají v obrobkové části řízené osy Y, A a C).


Máte dotaz k asistovanému dovozu strojů z Číny?