Pro koho stroje z Číny

Ohraňovací lis z ČínyVzrůstající kvalita a zajímavá cena mohou být dobré důvody, proč zvážit dovoz strojů z Číny. Nicméně vždy je potřeba zvážit, zda CNC stroj, jako je lis, soustruh, frézka, CNC centrum, případně jiný dovezený stroj z Číny nebo Taiwanu je vhodný pro konkrétní firmu a její výrobní program.

Hlavní skupiny zákazníků, pro které je dovoz strojů z Číny příležitostí

Nejvyšší přidanou hodnotu mají dovezené stroje z Číny pro menší a střední firmy. Tato skupina firem si zpravidla nemůže dovolit drahé stroje z Evropy a často ani nepožadují jejich složité technické řešení a funkcionalitu. Jejich výrobní program vyžaduje spíše víceúčelové, univerzálnější stroje, které umožňují operativně měnit požadavky zákazníků a tím i výrobní program.

Co je potřeba zvážit při dovozu strojů z Číny

Vliv na rozhodování o dovozu stroje z Číny má výše pořizovací ceny stroje v Evropě. Čím je cena nižší, tím menší prostor pro úsporu existuje. Například jednoduchá formátovací pila do stolárny v evropské pořizovací ceně 200 tis. Kč se dovážet z Číny příliš nevyplatí. Naopak stroje jako jsou lisy, kovačky, rovnací stroje, CNC centra, CNC horizontální nebo vertikální frézky a další, s pořizovací cenou blížící se 1 mil. Kč a výše na evropském trhu, se již dovážet vyplatí. Významných úspor lze dosáhnout u strojů v pořizovací ceně nad 4 mil. Kč na evropském trhu, kde lze ušetřit až 50% ceny při zachování velmi dobré kvality a srovnatelných technických parametrů.


Stále nemáte jistotu vhodnosti? Zeptejte se nás.