CNC ROUTERY

Nabízíme dovoz spolehlivých a ekonomicky výhodných CNC routerů, vhodných pro obrábění dřeva, plastů, gumy či měkkých kovů. Konfigurace stroje je vždy individualizována a stroje jsou nabízeny v celé škále rozměrů (od 600 x 900 mm až do 2000 x 4000 mm) dle specifických potřeb zákazníka. Pořizovací náklady činí jen zlomek ceny strojů renomovaných evropských značek a poměr cena/výkon je u těchto strojů velmi vysoký.

 

Zajišťujeme komplexní zprovoznění stroje a následný servis

Při dovozu stroje z Číny nejprve zajistíme převzetí stroje naším technikem a instalaci v naší servisní dílně, odstranění všech potenciálních „čínských“ nedostatků stroje (vyřešení případných nedodělků či drobného mechanického poškození, kontrola nastavení systému, senzorů, dorazů, výměna drobných dílů apod.), kontrola funkčnosti všech komponent a úplné odladění stroje. Poskytujeme též asistenci našeho technika při vykládce stroje u zákazníka, vyvážení, ukotvení a zprovoznění stroje. Součástí instalace je též základní zaškolení obsluhy stroje.

CNC router s oscilačním nožem

CNC router s oscilačním nožem

Přečtěte si příběh realizace dovozu stroje den po dni.

Možnosti opcí a variabilita specifikací

Nabízíme stroje pro 2.5D a 3D obrábění (stroje se 4. rotační osou, 5osé routery), stroje s pohyblivým pracovním stolem či portálové frézky se zvýšenou osou Z.

CNC frézky mohou být vybaveny lineárními či rotačními výměníky nástrojů (ATC), dle požadavku zákazníka mohou být osazeny dvěma vřeteny pro paralelní či konsekutivní obrábění.

Router osazený automatickým výměníkem nástrojů

Vřetena jsou nabízena v různých výkonech a variantách dle potřeby (vodou chlazené vřeteno o výkonech 1,5kW, 2,2kW, 3kW, 4,5kW, 5,5kW, 8 kW nebo vzduchem chlazené vřeteno o výkonech 1.5kW,2.2kW, 3kW, 3.5kW, 4.5kW, 6kW, 7.5kW). Stroje lze osadit vřeteny čínské provenience i importovanými vřeteny HSD (Itálie) o výkonu 9 kW.

Vzduchem chlazené vřeteno

CNC frézky mohou být vybaveny hlavou s oscilačním nožem pro řezání měkkých materiálů (guma apod.).

Stroje mohou být dodávány v základní verzi s PVC stolem s T-drážkami a mechanickým uchycením obrobku, nebo je možné stroj vybavit vakuovým uchycením obrobku. Součástí dodávky pak bývá vakuové vodní čerpadlo (vývěva) s uzavřeným okruhem, které slouží k vytvoření vakua na pracovním stole a tím lepšímu uchycení obrobku (zlepšení přesnosti). Samozřejmostí je možnost individuálního ovládání vakuového uchycení (koncentrace podtlaku do různých sekcí pracovního stolu).

Vakuová pumpa

Vakuová pumpa

Stroje jsou vybaveny lineárním vedením ABBA pro maximální tuhost.

Lineární vedení ABBA

CNC routery mohou být poháněny krokovým motorem, hybridním motorem  případně pohonem se servomotory a drivery Yaskawa.

Servomotor YAKO

Hybridní servomotor YAKO

Mezi další příslušenství patří i odsávání prachu a dle potřeby zákazníka i přídavná 4.osa pro rotační obrábění dílů.

Rotační osa (4.osa)

Rotační osa (4.osa)

Upínání do kleštin model ER11, ER20, ER25, ER32 z vysoce kvalitní pružinová ocel o tvrdosti 44-48HRC.

Upínací kleštiny

Upínací kleštiny

Tipy ke správné volbě stroje – na co si potřebujete před koupí routeru odpovědět?

 Řídící systémy

Stroje mohou být dle požadavků zákazníka, případně dle komplexnosti požadovaných operací vybaveny různými variantami řídícího systému:

1) DSP kontrolér

Představuje nejjednodušší způsob ovládání stroje pomocí konzole, která nevyžaduje připojení PC platformy. Konzole je vybavena USB slotem a umožňuje přímé načítání souborů s G-code pokyny pro obrábění (vytvořených v programech jako Type3, ArtCam, Castmate, ProE, UG). Je vybaven interní pamětí (zpravidla poměrně malé kapacity do 128 MB) a několika sloty na uložení programů.

DSP ovladač

DSP ovladač

2) Mach3 nebo NC Studio

Tyto řídící systémy vyžadují, aby stroj byl připojen k počítači (zpravidla se PC umístí do skříně u stroje) na operačním systému Windows XP, Windows 7 či Windows 8. Mach3 je otevřený NC systém, vyznačující se jednoduchou obsluhou a podporou formátů jako jsou DXF, BMP, JPG, či HPGL. Je kompatibilní s G kódy, připravenými v známých programech, jako jsou např. Type3, Artcam, Castmate, ProE, UG atd.

3) Dedikovaný řídící systém (SYNTEC, FANUC apod.)

Syntec 6MB

Syntec 6MB

Systémy nevyžadují připojení k PC, pracují se škálou souborů externích CAD/CAM programů a umožňují velmi komfortní ovládání stroje vč. přidaných funkcionalit, jako např. kompenzace kruhovitosti.

Invalid Displayed Gallery

 

Máte zájem o dovoz CNC routeru?